Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Cosmelan-Dermamelan

COSMELAN NEDİR?
Cosmelan yüz bölgesi, boyun ve dekolte bölgesi, karın bölgesi, kol ve bacak bölgelerine uygulanabilen bir peeling yöntemidir. Bu tedavide amaç uygulandığı bölgede ki cilt lekelerini ortadan kaldırmaktır. İçeriğinde hem leke oluşumunu baskılayıcı hem oluşmuş lekeyi parçalayıcı patentli bileşenler bulunur. Protokol 2 basamaktan oluşur. İlk aşamada peeling maskesi hekim tarafından uygulanır. Bir sonra ki aşamada ise devam kremi kullanılarak tamamlanır.

COSMELAN TEDAVİSİNİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?
Cosmelan tedavisinin en sık yan etkileri kızarıklık ve soyulmadır.  Sık uçuk çıkaran kişiler peeling öncesi tedavi almalıdır. Uygulama bölgesinde enfeksiyon veya açık yara olan kişiler bu tedaviye uygun değildir.

COSMELAN İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
Cosmelan tedavisi 2 aşamadan oluşur. İlk aşamada peeling maskesi uygulanır, ikinci aşamada ise devam kremi kullanılır. Uygulamalara başlanmadan önce bir dermatolojik muayene gerçekleştirilir. Kişinin tedaviye engel bir durumu olmadığından emin olunur. Ardından peeling uygulanmadan önce, işlem yapılacak bölge temizlenir. Temiz cilde peeling maske karışımı uygulanır ve işlem tamamlanır. Leke yoğunluğuna göre maske 4-12 saate kadar uygulandığı bölgede kalır. Sonrasında birey evine geçebilir. Bekleme süresinin ardından, ılık suyla maske yıkanır ve cilt arındırılarak ilk aşama tamamlanır. İkinci aşamada, cildi besleyip yapılandıran kremlerin devamlı kullanımı başlar. Bu kremler 3-6 ay boyunca kullanılır ve bu sürecin sonunda nihai sonuç elde edilmiş olur.

COSMELAN TEDAVİSİ ARDINDAN GÜNLÜK HAYAT
Maskenin temizlenmesinin ardından günlük hayata dönülebilir. Bu süreç içerisinde mümkün olduğunca güneşten korunmak önemlidir. Doktorun tavsiye ettiği kremlerin kullanımına kesinlikle devam edilmesi gerekir. Aksi takdirde beklenen sonuca ulaşılamaz. Kremleri düzenli kullanarak ve dermatolog uyarılarını dikkate alarak günlük hayata dönülmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

Tek seans uygulanır. Leke bırakmaz ve tüm ciltlerine uygulanabilir bir işlemdir.

Çok nadir de olsa, uygulanan maddelere alerjisi olan kişiler çıkabilir. Bu nedenle işlem öncesinde detaylı bir muayene yapılır ve olası alerjilerin önüne geçilir. Bunun haricinde herhangi bir yan etkisi yoktur.

İşlemin etkisi uzun süre korunabilir. Bu süreyi daha fazla uzatmak için, Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR' un önerilerini dikkatle takip etmek gerekir. Güneşten korunmak ve tekrar leke oluşumu sağlayacak davranışlardan kaçınmak gerekir.

Kesinlikle hayır. Ciltte herhangi bir iz kalmaz. Yalnızca küçük morarmalar ve ödem beklenebilir. Bu durumlar da kısa sürede kendiliğinden düzelir.

Öncesi & Sonrası

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu