Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Botoks

BOTOKS NEDİR?
Botoks uygulaması, botolinum toksini adı verilen bir maddenin, enjeksiyon aracılığı ile hedeflenen bölgeye aktarılması işlemidir. İşlem lokal anestezi altında gerçekleşir. Bu işlem öncesinde hekim muayene ederek uygun alanları ve dozları belirler. Botoks kırışıklık tedavisi, aşırı terleme tedavisi, cilt gençleştirme ve ameliyatsız estetik alanında kullanılan bir yöntem olarak bilinir. 
BOTOKS İŞLEMİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?
18 yaşını geçmiş, kırışıklık, aşırı terleme ve migren gibi sorunlara çözüm arayan her birey bu yönteme başvurabilir. Her uygulamada olduğu gibi botoks yaptırmadan önce de, kişinin doktoru ile görüşmesi ve uygulamanın kendisi için bir problem oluşturmayacağından emin olması gerekir. İşlem kısa süreli ve anestezi sayesinde acı hissedilmeyen bir işlemdir. İşlemin hemen sonrasında günlük hayatına geri dönülebilir.

BOTOKS UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
Botoks enjeksyon ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. İsteğe bağlı olarak kremler aracılığı ile anestezi altında gerçekleştirilir. Bu uygulamada gerekli bölgeye Botulinum Toksini enjeksiyon aracılığı ile aktarılır. İşlem tahmini 20 dakika civarında sürer. İlk 48 saat içerisinde uygulamanın etkileri görülmeye başlanır. 

BOTOKS UYGULAMASININ KALICILIĞI NE KADARDIR?
Uygulandığı bölgeye göre uygulamanın kalıcılığı değişkenlik gösterir. Yüz bölgesine uygulanan botoks 3-6 ay civarı sürer. Terleme için uygulandığında etkisi daha uzun sürebilir. Botoks uygulaması etkisi bittikten sonra tekrar edilebilir bir uygulamadır. Tekrarlanan uygulamalar sayesinde botoks işleminin kalıcılık süresi 2 katına kadar uzayabilir.

BOTOKS UYGULAMASI SONRASINDA GÜNLÜK HAYAT
Botoks uygulaması kısa süren ve genel anestezi uygulanmayan bir uygulama olduğundan, hasta günlük hayatına hemen dönebilir, genellikle oldukça konforlu bir yöntemdir. İşlem sonrasında kısa süreli enjeksiyon bölgelerinde şişlik olabilir, geçicidir. Baş ağrısı, mide bulantısı, yutma güçlüğü, enjeksiyon bölgesinde ödem ve kızarıklık gibi durumlarla karşılaşıldığında doktora danışılması gerekir.

BOTOKS SONRASI BAKIM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Botoks operasyonu sonrasında, gündelik hayatlarına aksama olmadan dönülebilir. Uygulamanın ardından ilk 24 saatlik süre içerisinde yorucu ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması gerekir. Uygulama bölgesinin 2 saat süre ile su ile temas etmemesi gerekir. Ayrıca 3 saat civarı makyaj yapılmaması önerilir. Botoks işleminin cildinizde etkili olabilmesi için, ilk etapta uygulama bölgesine temas etmekten veya masaj yapmaktan kaçınmanız gerekir. Uygulamanın ardından ilk 3-4 saatlik süreçte yüz üstü yatmamanız, uygulama bölgesini darbelerden korumanız önerilir. Hamam, sauna gibi yerlere ilk 48 saat girilmesi önerilmez. Botoks uygulaması sonrasında cilt bakımı, kuaför uygulamaları, lazer/ epilasyon gibi işlemlerden de birkaç gün süreyle kaçınılması tavsiye edilmektedir. Cildiniz için en sağlıklı ve etkili botoks uygulaması için, uzman hekiminizin tavsiyelerine ve önerilerine dikkatle uymanız gerekir.

BOTOKSUN YAN ETKİLERİ NELERDİR

Botoks klinik ve muayenehanelerde uzman hekimlerce yapıldığında yan etki riski oldukça düşüktür. En sık görülen yan etki enjeksiyon alanında kızarıklık, morluk ve şişliktir genellikle 1-2 güne tamamen geriler. Nadiren göz kapak düşüklüğü, çift görme, kaşlarda düşme yapabilir, etkisi geçtiğinde bu yan etkiler geri dönüşümlüdür. Piyada merdiven altı yerlerde birçok sahte botoks uygulanmasına dair haberler çıkmaktadır, sağlığınızı korumak için bu tarz yerlere başvurmayın

Sıkça Sorulan Sorular

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

İşlem öncesinde bölge anestezik kremlerle uyuşturulur. Enjeksiyon yapılan iğneler çok küçük iğnelerdir. Bu nedenle ağrı hissedilmez.

İşlem sonrasında hemen günlük hayata dönülebilir. İşlem sonrasında Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR' un önerilerini unutmamak gerekir.

İşlem 30 dakia içerisinde tamamlanır.

Botoks işleminin etkisi kişiden kişiye değişir. Bu süre 6 ay- 1 yıl arasında değişir.

Öncesi & Sonrası

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu