Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Fraksiyonel Lazer

FRAKSİYONEL LAZER NEDİR?
Fraksiyonel lazer tedavisi, hasarlı hücreleri kolajen ve epitel üretimi için harekete geçiren bir sistemdir. Doğru ellerde yapıldığında güvenilir ve işlemin yapıldığı gün içerisinde günlük hayata dönülebilen bir işlemdir. Sivilce, yara, yanık, leke, güneş lekesi veya kesik izlerinin tedavisinde kullanılır. Son yılların en etkili çözümlerden biridir. Aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların kozmetik açıdan düzeltilmesinde ve cildin yenilenmesinde de bu yöntem kullanılır.

FRAKSİYONEL LAZER HANGİ CİLT SORUNLARINI TEDAVİ EDEBİLİR?
Fraksiyonel lazer tedavisi pek çok farklı dermatolojik soruna çözüm sunabilmektedir. Kırışıklıklar, geniş gözenekler, akne ve sivilce izleri, yara ve ameliyat izleri, yanık izleri, milia, hafif foto hasar, göz çevresinde ki yağ birikintileri, küçük iyi huylu deri kitleleri, ksantalezma gibi yaygın pek çok dermatolojik soruna çözüm sunabilir.

FRAKSİYONEL LAZER TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
Fraksiyonel lazer uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilir:
Her yaştan birey için uygundur. Tedavide herhangi bir mimik kaybı yaşanmaz. Cildi kendi doğallığını koruyarak gençleştirir. Ameliyatsız ve nispeten acısız bir uygulamadır. Uzun süre kalıcı bir tedavidir. Düşük dozlarda yapıldığında kısa zamanda iyileşir. 

FRAKSİYONEL LAZER İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?
Lazer işlemi öncesinde, herhangi bir ağrı hissedilmemesi için uygulama bölgesine anestezik krem sürülür. Bu krem 15 dakika bekletildikten sonra işlemlere başlanır. Seanslar genellikle 20– 45 dakika arasında tamamlanır. Uygulamanın tamamlanmasının ardından taburcu olunabilir.

FRAKSİYONEL LAZERİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?
Uygulama ardından kızarıklık ve ödem beklenebilir. Bu durum normaldir ve 2-7 gün gibi bir sürenin ardından kendiliğinden kaybolur. Yüksek dozlarda uygulandığında 2-3 gün kabuklanma yapabilir. Kabuklanma döneminde cilt hekimin verdiği kremlerle düzenli nemlendirilmeli ve güneşten çok iyi korunulmalıdır. Dozlar cilt tipine, skar derinliğine göre dermatoloji uzmanları tarafından belirlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

İşlem sırasında anestezik kremler ile bölge uyuşturulur. Böylece işlem sırasında minimum ağrı hissedilir.

Kısa süreli ödem ve kızarıklık görülebilir. Bu durum bir süre sonra kendiliğinden düzelir.

İşlemin tekrarlanması kişinin tercihine bağlıdır. Tekrarlanan uygulamalar uzun vadede daha genç, daha yenilenmiş bir cilt sağlar.

Fraksiyonel Lazer, PRP ve Mezoterapi gibi işlemlerle birleştirilebilir. Özellikle bu şekilde gerçekleşen yaşlanma karşıtı uygulamalarda, daha etkili sonuçlar alınır.

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu