Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Epilasyon

LAZER EPİLASYON NEDİR?
Lazer epilasyon, tek bir dalga boyunda yoğunlaştırılmış, istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir ışık tedavisidir. Bu işlem seçici olarak ışıkla yakma esasına dayanır. Uygun dalga boyu, atış süresi ve atım hızı seçimiyle termal hasar, hedef kromofor olan kıl folikülündeki melanin pigmentine sınırlandırılır. Lazer epilasyonun başarılı olması için deriyi uygun bir şekilde soğutmak önem taşır. Aynı zamanda uygun spot büyüklüğü de (uygulanan başlığın çapı) oldukça önemlidir. Kısa süreli ve konforlu bir işlem olması nedeni ile sık tercih edilir. Kadın erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen herkes bu uygulamaya başvurabilir.

LAZER EPİLASYON İLE KILLARDAN TAMAMEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?
Lazer epilasyonda kalıcı etki için çoklu seanslar (ortalama 5-8 seans) gerekir. Her seansta kılların azalıp incelmesi sağlanır. Tedaviden en gerçekçi beklenti; kıl sayısında azalma, kıllarda incelme, kıl büyüme hızında yavaşlama ve kıl renginde açılma olarak belirtilir. Çoğu hastada kalıcı kıl kaybı yaşanır. Ancak hormonsal bozuklukları olanlarda, açık renkli ve ince kıllarda veya çok koyu tenli kişilerde başarı oranının daha düşük olduğu bilinmesi gerekir. Lazer epilasyondan en çok fayda görecek hasta açık renk derili, koyu renk kıllı kişiler olarak bilinir. Kıllar tamamen yok olmayabilir. Lazer başarısı uygulama bölgesine göre değişiklik gösterir. Alt bacak, koltuk altı, genital ve kollarda başarı daha fazlayken, yüz bölgesi, meme başı, göğüs arası gibi yerlerde tedaviye cevap için daha çok uygulama yapılması gerekir.

LAZER EPİLASYONUN AVAJTAJLARI NELERDİR?
Lazer epilasyonun pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar, uygulamayı yaptıran bireylerin genel beklentilerini karşılayabilecek niteliktedir. Lazer epilasyon tedavisinin avantajları şu şekilde sıralanabilir:
•    Daha kalıcı ve uzun dönemli epilasyon sağlar.
•    Geniş alanlara kısa sürede uygulanabilir.
•    Kıllarda tekrar uzama olsa dahi oluşan kıllar açık renkli ve daha zayıftır.
•    Batık kılların tedavisinde de kullanılabilir.
•    İstenmeyen tüylerin giderilmesinde kullanılan güvenli bir yöntem olarak bilinir.
•    Diğer kıl yolma yöntemlerine göre daha ağrısız ve konforludur.
•    Hızlı bir uygulamadır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlar.

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?
Her estetik işlem gibi lazer epilasyon sonrasında da bireyin dikkat etmesi gereken konular mevcuttur. Bu konular şu şekilde sıralanabilir:
•    Soğuk kompres uygulanabilir, ağrıyı ve ödemi azaltır. Ancak buzu direkt koymak yerine mutlaka bir havluya sararak uygulamanız gerekir.
•    Şiddetli kızarıklık ya da ödem olursa doktorunuzun önerileri doğrultusunda nemlendirici ve steroidli kremler reçete edilebilir.
•    Lazer sonrasında mutlaka güneşten korunmak gerekir
•    Lazerden etkilenen kıllar 7-10 boyunca gün uzamaya devam eder ve devamında dökülür. Dolayısıyla bu durum kılın tekrar uzadığının göstergesi değildir. Döküldükten sonra o bölgede tekrar kıl çıkmaz.

LAZER EPİLASYON KANSER RİSKİ OLUŞTURUR MU?
Lazer epilasyon da herhangi bir kanserojen etki yoktur. Herhangi bir kanserojen etki kanıtlanmamasından dolayı, herhangi bir endişe duyulmasına gerek yoktur.

Sıkça Sorulan Sorular

Göz çevresi hariç vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir.

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

2 Hafta boyunca güneş ışığından uzak durulması önerilir. Mecburen çıkılacağı durumlarda yüksek faktörlü güneş kremi kullanılması önerilir.

Kalıcı etki için 5-8 seans yeterlidir.

İşlemden sonra 2 hafta boyunca güneşten korunmaya ve sıcak ortamlardan kaçınmaya dikkat edilmelidir. Bu durum haricinde günlük hayatı kısıtlayan bir etkisi yoktur.

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu