Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Dudak ve Yanak Volümü Artırma

  • Anasayfa
  • Dudak ve Yanak Volümü Artırma

DUDAK DOLGUSU NEDİR?
Hyaluronik asit içerikli dolguların, enjeksiyon yoluyla dudak bölgesine uygulanmasına dudak dolgusu adı verilir. Dolgu uygulama süresi ortalama 15 dakika olarak belirtilir. İşlemde lokal anestezi kullanılır. Bu sayede ağrı hissi mümkün olduğunca azaltılır. Ayrıca işlemden hemen sonra günlük hayata dönülebilir. Hyaluronik asitli dudak dolgularının kalıcılık süresi değişkenlik gösterir. Kişinin metabolizması ve kullanılan ürüne bağlı olarak, ortalama 9-12 ay arasında kalıcılık sağlanabilir.
DUDAK DOLGUSU HANGİ AMAÇLA YAPTIRILIR?
Daha güzel görünmek, daha genç görünmek, daha ilgi çekici görünmek ya da medikal tedavi ihtiyacıyla dudak dolgusu yapılabilir. Herkes aynaya baktığında hayal ettiği dudaklara doğuştan sahip olmayabilir. Ama herkes hayallerine belli oranlarda, dudak dolgularıyla kavuşabilir. Bu işlem öncesinde detaylı bir fiziksel muayene gerçekleştirilir. Kişi detaylıca incelenmeli, olası şikâyetler hakkında bilgilendirilmeli ve doktor eşliğinde karar verilmesi gerekir

DUDAK DOLGUSU NASIL DEĞİŞİMLER SAĞLAYABİLİR?
Dudak dolgusunda pek çok farklı sonuç elde edilebilir.
•    Dudak hacmini artırılabilir. Böylece kişiler, doğuştan küçük olan veya yaşla beraber hacim ve nemini kaybeden dudakların yerine, daha dolgun ve  genç dudaklara sahip olabilir. 
•    Dudak konturu belirginleşir. Yaşla beraber özellikle sigara içenlerde dudak sınırlarında belirsizlik olabilir. Dudak dolgusu uygulamaları ile dudak sınırları (çerçeve) daha keskin ve belirgin hale getirilebilir. Böylece kişiler daha genç ve çekici bir görünüme sahip olabilir.
•    Dudaklara şekil verilir. Özellikle dudak köşelerinde, sarkmaya bağlı mutsuz yüz ifadeleri ya da dudakların renkli kısmının içe doğru dönmesiyle şekil bozuklukları oluşur. Bu bozukluklar dolgu uygulamaları ile düzeltilebilir.
•    Dudakların birbirine oranını düzeltilir. Üst dudaklar alt dudaklara oranla daha küçük hacimlidir. Fakat hekimler tarafından hastaların yüzü bütüncül değerlendirilerek kişiye özel dudak oranları oluşturulabilir. Dolgu uygulamaları ile hedeflenen oranlar sağlanabilir.
•    Dudakların görünümü iyileştirilebilir. Anatomik olarak üst dudak alt dudağın önünde yer alır. Dudak dolgusu ile dudaklara hem hacim hem de şekil vererek ideal görünüm sağlanabilir.
.

DUDAK DOLGUSUNUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Dudak dolgusu sonrası en fazla 3 gün ödem, enjeksiyon yerlerinde kanama ve morarmalar beklenir. Uygulama sonrası kısa süreli buz kompresleri bu yan etkileri hafifletebilir. Dudak dolgusu sonrasında 4 saate kadar makyaj yapılmaması gerekir. Özellikle ilk 3 gün ağır spor yapılmamalıdır. Aşırı sıcağa maruz kalmak, sauna veya hamam gibi sıcak buhar temasından uzak durulmalıdır. 

Sıkça Sorulan Sorular

18 Yaşını doldurmuş ve dolgu malzemelerine alerjisi olmayan herkes bu işlemi yaptırabilir.

İşlemin hemen ardından değişim görülür. 2 Gün sonra dudaklar doğal haline gelir. Sonrasında net değişim görülebilir.

Enjeksiyon yapılan bölgelerde kısa süreli kızarıklık ve ödem meydana gelebilir. Bu durum normaldir ve kısa bir süre sonra kendiliğinden geçer.

İşlem sonrası kalmanız gereken süre, Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanır. Herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu