Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Ultherapy

ULTHERAPY NEDİR?
Ultherapy, cildin alt katmanlarına ses dalgaları göndererek cilt altındaki ısının artırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu sayede kolajen üretimini artırılır ve cilt daha gergin ve genç görünür. Bu işlem sayesinde daha sıkı bir bağ dokusu kazanılır, daha sıkı bir cilt zemini hazırlanır ve kırışıklıklarda gözle görülür azalmalar gerçekleşir. İşlem esnasında cilde hiçbir zarar verilmez. Aksine cilt altında ki termal etkileşim sayesinde kolajen üretimi artırılır. Bu sayede de cilt altında bir yenilenme süreci başlatılır.

ULTHERAPY HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?
Ultherapy yüz bölgesi, çene bölgesi, yanaklar ve gıdı bölgesinde ki kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda kaş kaldırma, kaş ve alın bölgesindeki kırışıklıkların tedavisi, gözaltı ve çevresi bölgelerde ki kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılabilir.

ULTHERAPY KİMLER İÇİN UYGUNDUR?
Yüz, dekolte bölgesi ve boyun kısmında gevşeme, sarkma meydana gelen herkes Ultherapy yöntemine başvurabilir. Özellikle 40-60 yaş grubu kişiler tarafından bu uygulama sıkça tercih edilir. 

ULTHERAPY UYGULAMASININ DİĞER YÖNTEMLERDEN FARKI NEDİR?
Ultherapy enjeksiyon dahil herhangi bir müdahale gerektirmeden, sadece ses dalgaları aracılığı ile sonuç verebilen bir sistemdir.  Diğer yöntemlerden en ayırt edici özelliği yılın her zamanı gerçekleştirilebilir olmasıdır. Ayrıca cildin taşıyıcı katmanlarına ulaşımı sağlayarak en doğru sonucu kazandırmak mümkündür. Tek seans olarak uygulanması en büyük avantajıdır.

ULTHERAPY TEDAVİSİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
Ultherapy tedavisi ultrason yöntemi ile gerçekleştirilir. Uygulama yapılacak cihaz başlığı bölgeye yerleştirilir ve cilt altı dokusunun görüntülenmesi sağlanır. Ardından önceden belirlenmiş termal hasar noktaları aracılığıyla kolajen üretimi tetiklenir. İşlemde cilde hiçbir şekilde zarar verilmez. Aksine cilt altına aktarılan enerji sayesinde kolajen üretimi artar ve yenilenme süreci başlatılır.

ULTHERAPY İŞLEMİNİN SONUCU NE ZAMAN BELLİ OLUR?
Tedavinin hemen ardından yenilenme süreci başlar. 1 Hafta sonrasında gözle görülür değişme elde edilir. 3-6 Ay sonra maksimum etki ortaya çıkar. Yüzün tamamen oturması ve nihai sonucun görülmesi 6 ay sonunda gerçekleşir. Bu sürecin ardından elde edilen sonuç uzun süre boyunca etkisini sürdürür. Yılda bir isteğe göre tekrarlanabilir.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

Ultherapy, FDA onaylı bir işlemdir. Dolayısıyla tamamen güvenilir bir uygulamadır.

Ultherapy işlemi 30 dakika içerisinde tamamlanır.

Ultherapy tek seansta yüksek etki gösteren bir işlemdir. Diğer işlemlerde 3-4 seansta alınacak sonuç, Ultherapy ile 1 seansta alınabilir.

Hayır etkilemez. İşlem sonrasında taburcu olunabilir. Günlük hayata dönülebilir. İşlem sonrasında Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR' un önerilerini dikkatle takip etmek gerekir.

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu