Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Altın İğne

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ NEDİR?
Altın iğne, fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da adlandırılan bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Yaşlanma ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak ciltte oluşan deformasyonların, kırışıklıkların ve lekelenmelerin görünümünü azaltmayı amaçlar. Cildin daha canlı, parlak ve genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Uzun yıllardır bilinen radyofrekans enerjisi iğneler yardımıyla derinin alt tabakasına iletilir. Derinin altına ulaşan bu enerji ile birlikte dokularda yeni kolajen üretimini tetiklenir. Bu sayede cilt sıkılaşır ve daha gergin, daha canlı bir cilt yapısı sağlanır. İşlem öncesinde detaylı bir fiziki muayene gerçekleştirilmesi, olası yan etkilerin önüne geçilmesi gerekir.

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
İşlem öncesinde detaylı bir fiziki muayene gerçekleştirilir ve olası problemlerin önüne geçilir. Operasyon günü geldiğinde, öncelikle işlem yapılacak bölgeye anestezik kremler aracılığı ile lokal anestezi uygulanır. Kişiye özel hazırlanan başlık aracılığı ile cildin alt tabakasında kontrollü bir hasar oluşturulur. Verilen hasar doğrultusunda cilt altında ki kolajen ve elastin üretimi tetiklenir. Uygulama tahmini 30 dakika sürer. Altın iğne tedavisinde en kaliteli sonuç için, 3-4 seans tekrarlanması gerekir. Seanslar arasında 1 ay zaman geçmesi gerekir. Uygulamanın tamamlanmasından sonra birey aynı gün taburcu olabilir. İşlem ardından güneş kremi kullanılması tavsiye edilir.

ALTIN İĞNE TEDAVİSİNİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Altın iğne tedavisi hekimler tarafınfan uygulandığında sıklıkla güvenli ve yan etki riski düşük bir işlemdir. Enjeksiyon aracılığı ile gerçekleşen bir işlem olduğundan, kızarıklık ve şişlik görülebilir. Fakat bu etkiler genellikle 2-3 gün sonrasında kendiliğinden geçer. Nadiren iğne giriş bölgelerinde enfeksiyon veya renk koyuluğu oluşabilir, dermatoloji uzmanları tarafından tedavi edilir.

ALTIN İĞNE TEDAVİSİ SONRASINDA GÜNLÜK HAYAT
Altın iğne tedavisinin ardından, aynı gün taburcu olunaabilir. 2-3 gün boyunca kızarıklık ve şişlik görülmesi normaldir. Bu sürenin ardından kızarıklık ve şişlikler kendiliğinden geçer. Tedavi sonrasında bireye güneş kremi kullanması önerilir. Kan sulandırıcı ilaçların kullanımına 2 gün ara verilmesi gerekir. Uçuk çıkma ihtimali bulunduğundan, tedavi öncesinde uçuk önleyici hap içmeleri önerilir. Yaz aylarında en az 2 gün havuz ve denize girilmemeli, spor faaliyetlerinden uzak durulmalıdır.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

İşlem sonrasında güneşten korunmak çok önemlidir. Bu nedenle kış aylarında bu işlemin yaptırılması tavsiye edilir.

İşlem öncesinde bölge anestezik kremlerle uyuşturulur. Böylece minimum ağrı hissedilmesi sağlanır.

Hafif kızarıklık, yanma ve ödem görülebilir. Bu durumlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Altın iğne cildin alt katmanlarını etkileyen bir işlemdir. Dolayısıyla ciltte herhangi bir iz bırakmaz.

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu