Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Çene, Burun ve Yüz Kontörlerinin Düzeltilmesi

  • Anasayfa
  • Çene, Burun ve Yüz Kontörlerinin Düzeltilmesi

DOLGU UYGULAMASI NEDİR?
Dolgu uygulaması, dolgu maddeleri ile yumuşak dokuların hacminin artırılarak kırışıklıkların ve izlerin giderilmesi işlemi olarak tanımlanır. Yaşlanma, güneş ışığına maruz kalma, sigara, psikososyal stres gibi nedenlerle ciltte bulunan yumuşak doku elemanları (hiyalüronik asit, kolajen ve elastin lifleri) azalır ve deforme olur. Bu durum derinin eski elastikiyetini ve gerginliğini kaybetmesine neden olur ve kırışıklıklara sebebiyet verir. Dolgu uygulaması vücudun pek çok farklı bölgesinde uygulanabilir. Bu uygulamaya başvurulmadan önce detaylı bir muayeneden geçilmesi gerekir. Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR dolgu işlemlerini konforlu bir klinik ortamında gerçekleştirir. Yapılan işlemlerde en gelişmiş tıbbi araçlar kullanılır. Böylece konforlu ve kaliteli bir süreç hayata geçirilir.


YÜZ BÖLGESİ DOLGU UYGULAMASI KİMLERE UYGULANABİLİR?
18 yaşını geçmiş ve operasyona engel bir rahatsızlığı bulunmayan herkes bu işleme başvurabilir. Başvuran kişilerin dolgu maddelerine alerjisinin olmaması gerekir. Hamile ve emziren annelere, kronik rahatsızlığı olanlara ve kan pıhtılaşma sorunu olanlara bu işlem önerilmez.


YÜZ BÖLGESİ DOLGU EN SIK HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?
Dolgu uygulaması, vücutta estetik görünümünü kaybeden pek çok bölgeye uygulanabilir. Burun, dudak, yüz bölgesi, çene ve göz çevresi gibi pek çok alanda dolgu uygulamaları gerçekleştirilebilir. Burun kenarlarından dudak kenarlarına uzanan oyukta bulunan derin çizgilerin doldurulması, elmacık kemiklerinin ve yanakların belirginleştirilmesi, gözaltı morlukları ve çökkünlüğü, göz çevresindeki ve alındaki kırışıklıklar, dudakların dolgunlaştırılması, yara ve akne izlerinin doldurulması, yüzdeki ince kırışıkların giderilmesi ve burun estetiği amacıyla dolgu uygulamaları yapılabilir. Dolgu uygulamasında asıl amaç, elastikiyetini ve estetik görünümünü kaybetmiş bölgelere tekrar canlılık kazandırmak ve yüzün ihtiyacı olan bölgelerini şekillendirerek çekicilik katmaktır. 

YÜZ BÖLGESİ DOLGU UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞİR?
Dolgu uygulamasından önce, birey detaylı bir muayeneden geçirilmelidir. Bu muayenede, olası alerjiler ve dolgu malzemelerinin ortaya çıkarabileceği yan etkiler erkenden tespit edilip önlenir. Ardından işlem yapılacak bölgeye kremler aracılığı ile anestezi uygulanır. Anestezi uygulamasının ardından, dolgu malzemesi gerekli bölgeye enjeksiyon yöntemi ile aktarılarak işlem tamamlanır. Bu işlem 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Uygulamanın ardından, aynı gün içerisinde günlük hayata geri dönülebilir.

YÜZ DOLGUSU SONRASI GÜNLÜK HAYAT
Dolgu uygulaması, yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Bu sürecin ardından taburcu olunabilir. Uygulamanın ardından doktor tavsiyelerine dikkat etmek büyük önem taşır. İlk 8 saat boyunca kesinlikle dolgu yapılan bölgeye masaj yapılmaması veya baskı uygulanmaması gerekir. 2-3 Gün boyunca ödem ve şişlik meydana gelebilir fakat bu durum kendiliğinden düzelir. Aynı gün içerisinde günlük aktivitelere dönülebilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır değildir. İşlem öncesinde bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu nedenle herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez.

18 yaşını doldurmuş ve dolgu malzemelerine alerjisi olmayan herkes bu işleme başvurabilir.

İşlem sonrası kalmanız gereken süre, Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

Aynı gün taburcu olunabilir. Dolgunun tam oturması 2 hafta kadar sürebilir.

Dolgu malzemelerine alerjisi olan kişilere uygulama yapılamaz. Bunun haricinde enjeksiyon bölgelerinde kısa süreli kızarıklık ve ödem görülebilir. Bu durum kısa sürede kendiliğinden geçer.

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu