Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Dolgu

DOLGU UYGULAMASI NEDİR?
Dolgu uygulaması, günümüzde en sık tercih edilen ameliyatsız estetik yöntemleri arasında yer alır. Aşırı mimik kullanımı, ilerleyen yaş, cilt kuruluğu, hava kirliliği, sigara gibi çevresel etmenler sonucu olarak cildimizdeki kolajen ve hiyalüronik asit eksilir. Bu durum cildimizi her geçen gün daha da yaşlandır ve elastikiyetini kaybettirir. Dolgu uygulaması, bu durumların ortaya çıkardığı tüm cilt sorunlarına bir çözüm olarak geliştirilen bir yöntemdir. Dolgu işleminden önce bireyin dolgu maddelerine karşı alerjisi olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. İhtiyaca ve kişinin fiziksel yapısına göre dolgu maddesi değişiklik gösterir.
DOLGU UYGULAMASINA KİMLER BAŞVURABİLİR? 
Öncelikle bir fiziksel muayene gerçekleşmesi ve kişinin bu işleme uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Uygulamaya engel bir duruma rastlanmadığı takdirde kadın erkek fark etmeksizin 18 yaşını doldurmuş herkes bu uygulamaya başvurabilir. Cilt problemleri yaşayan veya estetik ihtiyacı duyan herkes dolgu uygulamasına başvurabilir. 

DOLGU UYGULAMASI HANGİ PROBLEMLERE ÇÖZÜM ÜRETİR?
Dolgu uygulaması pek çok farklı bölgede pek çok farklı sorunu çözebilir. Burun, çene ve elmacık kemiği, dudak gibi bölgelerin ameliyatsız bir şekilde şekillendirmesini sağlar. Buna ek olarak yaşlanma karşıtı etkileri de mevcuttur. Uygulandığı bölgede ki kırışıklık ve çizgileri ortadan kaldırmak için de dolgu uygulamasına başvurulabilir. Fiziksel muayenenin ardından uzman hekiminizin fikirleri öncülüğünde en uygun bölgeye ve yönteme karar verilir.

DOLGU UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
Dolgu işlemi için öncelikle uygulanacak bölgeye anestezi kremler aracılığı ile lokal anestezi uygulanır. Anestezinin ardından, gerekli bölgeye hazırlanan dolgunun enjeksiyon aracılığı ile iletilmesinin ardından işlem tamamlanır. İşlemin ne kadar süreceği bölgeye değişkenlik göstermektedir. En fazla 30 dakikalık bir sürecin ardından işlem tamamlanır. Dolgu malzemesinin miktarına ve cinsine, bölgeye ve ihtiyaca göre hekim tarafından karar verilir.

DOLGU İŞLEMİNDEN SONRA GÜNLÜK HAYAT
Uygulamanın hemen ardından taburcu olunabilir. Dolgu işleminin ardından kısa süreli ağrılar hissedilmesi normaldir, bu durumlarda doktorunuzun önerdiği ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Dolgu uygulamasından sonra 1-2 saat boyunca dik durmak gerekir. Aspirin ve benzeri ilaçların 2 hafta boyunca kullanılmaması gerekir. İşlemden en erken 1 hafta sonra cilt bakımı yapılabilir. Aşırı alkol tüketimi ödem artıracağı için, birkaç gün boyunca alkol tüketmemeye özen göstermek gerekir.  Doktor tavsiyelerine uymak, iyileşme sürecinin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi için büyük önem taşır.

DOLGU İŞLEMİ SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Dolgu uygulamasından hemen sonra, günlük hayata dönülebilir. Fakat işlem sonrasında işlemin başarı gösterebilmesi için dikkat edilmesi gereken konular mevcuttur. Operasyondan sonra ilk 2 saat dik durulması, ilk 24 saat sıcak duş alınmaması gerekir. Bölgeye aşırı sıcak veya aşırı soğuk baskı uygulanmaması gerekir. İlk birkaç gün boyunca güneş ışığından ve ağır spor faaliyetlerinden uzak durulması gerekir.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır değildir. İşlem öncesinde bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu nedenle herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez.

18 yaşını doldurmuş ve dolgu malzemelerine alerjisi olmayan herkes bu işleme başvurabilir.

İşlem sonrası kalmanız gereken süre, Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

Aynı gün taburcu olunabilir. Dolgunun tam oturması 2 hafta kadar sürebilir.

Dolgu malzemelerine alerjisi olan kişilere uygulama yapılamaz. Bunun haricinde enjeksiyon bölgelerinde kısa süreli kızarıklık ve ödem görülebilir. Bu durum kısa sürede kendiliğinden geçer.

Öncesi & Sonrası

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu