Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Cilt Yenileme ve Gençleştirme

  • Anasayfa
  • Cilt Yenileme ve Gençleştirme

CİLT GENÇLEŞTİRME NEDİR?
Cilt gençleştirme operasyonları, cilde daha sıkı daha genç bir görünüm kazandırılmasını amaçlayan uygulamaların olarak bilinir. PRP, kimyasal peeling, altın iğne, cosmelan, dermamelan, Ulherapy (HIFU), ip askı, botoks ve dolgu gibi işlemler cilt gençleştirme işlemleri arasında yer alır. Uygulanacak tedaviye karar verilmeden önce, detaylı bir dermatolog muayenesi gerekir. 

CİLT GENÇLEŞTİRME İŞLEMLERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?
Cildinde herhangi bir travma sonrasında oluşan veya doğuştan gelen sorunları çözmek isteyen herkes bu alana başvurabilir. Herhangi bir işlem uygulanmadan önce detaylı bir muayeneden geçilmesi ve olası alerjik durumların önüne geçilmesi gerekir. 

CİLT GENÇLEŞTİRME NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
Cilt gençleştirme tedavilerinin pek çok farklı yöntemi bulunur. Botoks, PRP, mezoterapi, kimyasal peeling, gençlik aşısı, dermamelan ve cosmelan gibi pek çok farklı yöntem cilt gençleştirme operasyonları arasında yer alır. Her operasyonun kendine özgü hazırlık ve uygulama süresi vardır. Uygulamalar genellikle lokal anestezi ile veya anestezi almadan gerçekleştirilir. Genellikle aynı gün içerisinde taburcu olunabilir. Bu nedenle sosyal hayattan ve günlük rutinlerinden geri kalınmaz. En uygun tedavinin kararlaştırılması için, detaylı bir dermatolog muayenesinden geçmek ve tedaviye dermatolog ile birlikte karar vermek gerekir. Uygulanacak tedavi ile ilgili gerekli tüm bilgilendirme dermatoloğunuz tarafından gerçekleştirilir.

CİLT GENÇLEŞTİRME SONRASI GÜNLÜK HAYAT
Cilt gençleştirme operasyonlarından sonra genellikle hastanede yatış gerekmez. İşlemin ardından aynı gün içerisinde taburcu olunabilir. Taburcu olunduktan sonra doktor tavsiyelerine uymak büyük önem taşır. Doktor tavsiyelerini dikkatle takip etmek gerekir. İyileşme sürecinin sorunsuz tamamlanması için bu konu önemlidir. Cilt gençleştirme operasyonlarından sonra, sorunlarının tekrarlamasını engellemek için sağlıklı bir yaşam tarzı benimsenmesi gerekir. Sağlıklı ve aktif bir yaşam sahibi olmak, her konuda fayda sağladığı gibi cilt gençleşmesi ve sıkılaşması için de oldukça katkı sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Her işlemin ilerleyişi farklıdır. Fakat genellikle 30 dakika veya 1 saat gibi süreler içerisinde tamamlanabilir.

Hemen dönülebilir. Cilt gençleştirme işlemleri ameliyatsız işlemlerdir. İşlem yapıldıktan hemen sonra günlük rutinlere dönülebilir. İşlem sonrasında doktor önerilerine uymak önemlidir.

18 Yaşını doldurmuş ve işlemlere herhangi bir engeli bulunmayan herkes bu tedavilere başvurabilir.

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

Botoks, dolgu, mezoterapi, PRP, gençlik aşısı, cosmelan-dermamelan gibi uygulamalar cilt gençleştirme uygulamaları arasında yer alır.

Öncesi & Sonrası

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu