Harbiye Mah. Mim Kemal Oke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1, Şişli | İstanbul

Thermage

THERMAGE NEDİR?
Thermage uygulaması, radyofrekans aracılığı ile yüz, gıdı, karın, kol ve bacak gibi bölgelere uygulanabilen bir estetik yöntemidir. Bu yöntemin en önemli özelliği tek seansta gözle görülür sonuçlar kazandırmasıdır. Thermage uygulamasından önce de detaylı bir fiziki muayene gerekir. Genellikle 30-60 yaş grubuna uygulanır.

THERMAGE UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?
Thermage uygulaması radyofrekans aracılığı ile kolajen üretimini artıran bir uygulamadır. Thermage cihazının her dokunuşunda deri altına enerji gönderilir. Bu enerji zamanla cilt altı dokularda bir ısı hissiyatı meydana getirir. Bu durum kolajen üretiminin arttığı ve yenilene sürecinin başladığının habercisidir. İşlem 45 dakika veya 1 saat sürebilir. İşlem bitiminin ardından birey aynı gün içerisinde taburcu olabilir. İşlemin yaydığı ısıdan dolayı kızarıklıklar ve ödem görülebilir. Bu durum tamamen normaldir. Bir süre sonra kendiliğinden düzelir. 

THERMAGE UYGULAMASININ DİĞER UYGULAMALARINDAN FARKI NEDİR?
Thermage uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en temel özellik yaydığı ısı miktarıdır. Diğer uygulamalar en fazla 42 derecelik bir ısı yayabilirken, Thermage işleminde bu seviye 56 derecelere kadar çıkabilir. Yaydığı ısı nedeniyle kısa zamanda diğer uygulamalara kıyasla daha net sonuç verebilir.

THERMAGE UYGULAMASININ YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Thermage radyofrekans tabanlı ve ısı yayan bir işlem olduğundan, kısa süreli ödem ve kızarıklıklar görülebilir. Fakat bu etkilerin kalıcı değildir. Kısa zaman içerisinde bu etkiler kendiliğinden geçer.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalmanız gereken süre Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR tarafından belirlenir.

Thermage, benzer işlemlerden daha yüksek ısı üretimi sağlar. Böylece tek seansta çok daha etkin sonuçlar verir. Diğer işlemlerde 42 dereceye kadar ısı üretilirken, thermage 56 dereceye kadar ısı üretebilir.

İşlemin hemen ardından gözle görülür değişim yaşanır. Fakat en net sonucun görülmesi birkaç haftayı bulur.

Thermage ağrısız bir işlemdir. İşlemde üretilen ısı nedeniyle kısa süreli kızarıklık ve ödem görülebilir. Fakat bu durum geçicidir.

Thermage uygulaması kollar, bel, basen, boyun, eller, bacak, karın, sırt ve kalça bölgelerine uygulanabilir

Randevu Al

Whatsapp

İletişim Formu